ایمیل مارکتینگ چیست؟ کسب و کار آنلاین در مبارکه

ایمیل مارکتینگ چیست | بهترین شرکت ایمیل مارکتینگ رایگان

ایمیل مارکتینگ (Email Marketing) یا بازاریابی ایمیلی در حقیقت یکی از ابزار ها و روش های بازاریابی در دیجیتال مارکتینگ است که برای معرفی، فروش محصولات یک کمپانی و یا معرفی یک شرکت استفاده می شود. در چندین سال قبل وقتی شما به inbox ایمیل خود مراجعه می کردید و حجم زیادی از ایمیل های ناآشنا و غریب را مشاهده می کردید به احتمال زیاد وحشت زده می شدید و با خیال اینکه ممکن است هک شوم یا یک ویروس به سیستمم وارد شود این ایمیل ها را نادیده می گرفتید. اما در این سالها استراتژی درست ایمیل مارکتینگ نمی گذارند شما همچین فکری را بکنید چون ایمیل های دریافتی شما از سمت کسانی است که با میل و اراده خود ایمیل را به آنها داده اید یا در سایت آنها ثبت نام کرده اید. این ایمیل ها می تواند شامل معرفی محصول جدید کمپانی، معرفی مقاله جدید بارگذاری شده، ویدیوی جدید، تخفیف های شگفت انگیز باهدف جذب مخاطب و اطلاع رسانی و از قبیل این موارد باشد.

ایمیل مارکتینگ در مبارکه - طراحی سایت در شهرستان مبارکهدر تعریف ساده ایمیل مارکتینگ به ارسال انبوهی از ایمیل های بیزینسی به مشتریان گفته می شود. بهترین نمونه ایمیل مارکتینگ استفاده از خبرنامه هاست.

تبلیغات ایمیلی یا Email Advertising و بازاریابی ایمیلی یا Email Marketing بصورت رایج درکنار هم و مترادف همدیگر بکار می روند. اما در حیقیت بازاریابی ایمیلی بسیار گسترده تر از تبلیغات ایمیلی است. وقتی صحبت از تبلیغات ایمیلی می شود منظور ارسال ایمیل به افراد زیادی است که صرفا با هدف فروش، معرفی و… این ایمیل ها ارسال می شود و حتی ممکن است فرد با در دست داشتن یک بانک ایمیلی و بصورت غیراخلاقی و غیرحرفه ای این کار را انجام دهید. اما در بازاریابی ایمیلی ما یک پلتفرم دو سویه و مدت دار را داریم. چرا که کاربران شما با میل و اراده شخصی ایمیل را در اختیار شما قرارداده تا پیام هایی بین مشتری و بیزینس شما رد و بدل شود.  این تبادل تنها با مجوز مشتری شروع و با رضایت او ادامه پیدا می کند.

مهم ترین نکات ایمیل مارکتینگ

شما وقتی قصد ارسال یک ایمکیل به دوستتان را دارید خیلی درگیر عنوان و ساختار آن نمی شوید اما در ایمیل مارکتینگ یک سری نکات مهم وجود دارد که لازم است به آنها اهمیت داده شود. در ادامه مقاله به برررسی این نکات می پردازیم.

متن بدنه: متن ایمیل ارسالی شما باید با قصد و هدف شما همخوانی داشته باشد و بدنه ایمیل باید راجع به یک موضوع باشد.

عکس: اگر در ایمیل خود قصد ارسال عکسی را دارید باید آن عکس طراحی شده برای نمایش در انواع صفحه نمایش باشد همچنین عکس ارسالی باید جذاب باشد.

عنوان: عنوان ایمیل شما باید صریح و واضح باشد تا بتواند موضوع کلی متن ایمیل را به شما برساند.

شخصی سازی: ایمیل ارسالی شما باید سفارشی سازی شده باشد و با لحنی که مخاطب با شما احساس راحتی و صمیمیت کند نوشته شود.

زمانبندی ارسال: برطبق مطالعات و بررسی های انجام شده بهترین زمان ارسال ایمیل روز سه شنبه ساعت 11 صبح می باشد. البته بسته به نوع فعالیت مخاطبان شما ممکن است این زان تغییر کند.

معرفی شرکت های ایمیل مارکتینگ رایگان

میلرلایت  یا به زبان انگلیسی Mailerlite بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ است که مناسب برای کسب و کارهای کوچک در ایران است. دلیل اینکه می گوییم بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ در ایران است این است که  میلرلایت هیچگونه مشکلی با کسب و کارهای موجود در ایران نداشته و شما می توانید بدون هیچ تحریمی دامنه ir خود را ثبت نمایید و بصورت رایگان کار ایمیل مارکتینگ خود را انجام دهید.

بررسی مزیت های ایمیل مارکتینگ میلرلایت

  • لیست ایمیل تا 1000 عضو کاملا رایگان است.
  • دارای سیستم آسان اتوامتیک ساز ایمیل ها
  • ابزار رایگان ساخت فرم های جمع آوری ایمیل در سایت
  • دارای فرم های اماده برای ساخت ایمیل
  • و هزاران امکانات ریز و درشت دیگر…

sendplus یکی از سرویس دهنده های دیگر ایمیل مارکتینگ است که برای کسب و کارهای کوچک و تازه که نمی خواهند هزینه ای برای ایمیل مارکتینگ خود پرداخت کنند مناسب است. با استفاده از پلن رایگان شرکت sendplus می توانید به یک لیست ایمیل 500تایی 1500 ایمیل بصورت ماهانه ارسال نمایید.

یکی از مزیت های این شرکت این است که علاوه بر اینکه سرویس ایمیل مارکتینگ رایگان در اختیازر شما قرار می دهد، یک سرویس SMTP کاملا جدا از سرویس ایمیل مارکتینگ در اختیار شما قرار می دهد که بوسیله آن می توانید ایمیل های عضویت و خرید سایتتان را ارسال کنید. تعداد ارسال ایمیل های رایگان این سرویس 50 عدد در هرساعت است.

 

 

نظر